Esri kitaplığı tabletlerde

tumblr_man5ogOKoc1r9ubcao1_1280Coğrafi Bilgi Teknolojileri (GIS) konusunda dünyanın pazar lideri konumundaki Esri, arşivini dijital dünyaya açtı. Şirket tarafından yapılan duyuruda, Esri Kütüphanesi (Esri Bookstore Application) isimli uygulamanın kullanıcılara ücretsiz olarak sunulduğu belirtildi.

Apple ve Android tabletler için uygulama mağazalarında ücretsiz biçimde yer almaya başlayan Esri Kütüphanesi, Esri Harita Kataloğu’ndan seçilmiş haritaların yüksek çözünürlüklü dijital sürümleri ve Esri teknolojisi ile üretilmiş diğer haritaları içeriyor. Uygulamada interaktif haritalar, slayt şovları, videolar ve zengin bir metin içeriği de yer alıyor.

Uygulamayı indirenler şu kitaplara da ücretsiz sahip oluyor : A’dan Z’ye GIS : Coğrafi Bilgi Teknolojileri Üzerine Resimli Sözlük , Lining Up Data in ArcGIS : Harita Oluştuma Üzerine Bir Rehber, The GIS Guide to Public Domain Data;  Coğrafi Bilgi Teknolojileri ve Kartografik Modelleme ve GIS Analizi İçin Esri Rehberi. Ayrıca GIS News ve Arc User isimli dergilerin güncel ve arşiv sayıları da uygulamanın içinde yer alıyor.

Uygulama Birleşik Devletler için geçerli ancak Türkiye’deki kullanıcılar da Google’dan nasıl yapacaklarını öğrenerek ayarlarını Amerika’ya göre güncelleyebilir ve indirebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir