XYZDergi hakkında

XYZ Dergi Nedir?

XYZdergi; Harita, Geomatik, Coğrafi Bilgi Teknolojileri sektörüne yönelik çıkan aylık bir dergidir. Kağıt ortamında somut olarak okuyucuları ile buluşur.

Günümüzde konumsal bilgi teknolojileri artık her alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Koordinatlı şekilde elde edilen veriler işlenerek, üzerlerine öznitelik bilgileri de bindirilerek artık çok farklı disiplinlerde, çok daha fazla amaca hizmet eder hale gelmiştir. Bütün bu konumsal bilginin başlangıç noktası olan XYZ’yi dergimizin adı olarak benimsedik. Dergimizin adı XYZdergi oldu.

XYZdergi’nin içeriğini iki kelime ile özetlemek gerekirse “harita teknolojileri” ya da “mekansal teknolojiler” kelimeleri içerik tanımı için uygun olacaktır. Harita üretmek, harita için gerekli verileri toplamak, işlemek ve görselleştirmek için kullanılacak donanım, yazılım, teknoloji, teknik ve organizasyonlar XYZdergi’nin ilgi alanına giriyor.

Sektörümüzde meydana gelen gelişmeleri; yeni teknolojileri, yeni projeleri ve yeni iş imkanlarını sizlerle paylaşacağız. Firmaların sunmuş oldukları ürün ve hizmetleri ulaştırmak istedikleri kişi ve kurumlara tanıtacağız. Firma ve kurum yetkilileri ile yapacağımız röportajlar ve önemli projeler ile ilgili hazırlayacağımız dosyalarla organizasyonları yakından tanıma fırsatı yakalayacağız. Meslek hayatına henüz başlamamış ya da yeni adım atmış olan gençlere kariyer planı yapmaları konusunda bir ışık tutacağız. Yöneticilerin ve insan kaynakları uzmanlarının organizasyonları için en uygun iş gücünü bulmalarına yardımcı olacağız.

Amacımız konumsal bilgi teknik ve teknolojilerini üreten, ithal eden; satış-destek hizmeti sunan veya bunları kullanarak katma değer üreten, hizmet sağlayan firma, kurum ve kişiler arasında iletişimi sağlamak; sektörümüzün medya ayağını tamamlamaktır. XYZdergi; Sayısal Harita, Bilgi Sistemleri, GPS, Global Positioning System, Küresel Konumlama Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemleri, GIS, CBS, Uzaktan Algılama, Remote Sensing, Orto Foto, Hava Fotoğrafı, Fotogrametri, Topografik Harita, Kartografya, GNSS, Laser Scanner, Lazer Tarayıcı, Lidar;CAD Yazılımları, CBS yazılımları, Mobil Haritalama Sistemleri gibi alanlarda meydana gelen gelişmeleri paylaşmak için yola çıktı.

XYZdergi: harita, geomatik ve cografi bilgi teknolojileri sektörel dergisidir…

Tel: 0216 469 79 40
Faks: 0216 469 79 41

info@xyzdergi.com

….

One thought on “XYZDergi hakkında

  • 20 Mayıs 2012 at 08:42
    Permalink

    derginizi nereden temin edebilirim acaba

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir